Jak na sádrokarton

Připravili jsme pro Vás poradnu, kde můžete psát své dotazy k montáži sádrokartonů. Máte-li nějaký technický problém a nevíte si rady, napište nám. Náš tým odborníků Vám pomůže.

Děkujeme za velice kladný ohlas na SDK poradnu. Budeme rádi, když se i vy zapojíte do diskuze a pomůžete ostatním radou s vlastních zkušeností.

MOJE PYŽAMO

SadrokartonDESIGN

Příčky, podhledy, předsazené stěny, police, kufry, ap.
« první ‹ předchozí2345› následující » poslední
  • předmět:

   Předstěna ve starém domě

  • odpovědět
  • od: Matouš|13:22 - 22. 10. 2017

  Dobrý den, v bytě ve 3.p v prvorepublikovém domě (určitá vhkost stěn asi bude), bych rád vyřešil problém velice ostrého rohu v atypicky šikmé - a proto pro nás nepoužitelné - stěně místnosti, zbudováním předstěny z SDK. Tato šikmá stěna je ale venkovní, moc rád bych její část srovnal rovnoběžně s protější stěnou právě SDK předstěnou. Mám ale obavu z toho, že pokud kompletně část zdi schovám za předstěnu (jednalo by půdorysně o jakýsi trojúhelník, na jedné straně by byla příčka vzdálena od venkovní zdi cca 60 cm, příčka by byla dlouhá cca 270 cm a srovnal bych s ní tuto šikmou část zdi, tedy, abych to shrnul, na začátku předstěny by byla její vzdálenost od venkovní zdi cca 60 cm a po cca 270 cm by tato byla 0cm a příčka by byla do stěny i kotvena. Má obava je ale z vhkosti, pokud prostor (0,6m x 2,7m)/2 (vznikne volný trojúhelník) tedy cca 0,81 cm2 schovám pod sdk - na nějaké izolaci netrvám, jde mi jen o vyřešení prostoru - nezačně mi pak schovaná stěna plesnivět? Máte nějaké zkušenosti s tím, jak se zděná stěna (venkovní) za SDK příčkou chová? Jen dodám, že by byla kotvena k právě opravované podlaze z OSB desek. (Skldadba podlahy je "klasika" starých domů - trámy, škvára atd...) Mnohokrát děkuji za odpověď a omlouvám se za "zmatečnost" dotazu :-)...

« první ‹ předchozí2345› následující » poslední
Odpovědět na tento příspěvek
 • Zeleně označená políčka jsou povinná.
,