Jak na sádrokarton

Připravili jsme pro Vás poradnu, kde můžete psát své dotazy k montáži sádrokartonů. Máte-li nějaký technický problém a nevíte si rady, napište nám. Náš tým odborníků Vám pomůže.

Děkujeme za velice kladný ohlas na SDK poradnu. Budeme rádi, když se i vy zapojíte do diskuze a pomůžete ostatním radou s vlastních zkušeností.

MOJE PYŽAMO

SadrokartonDESIGN

Příčky, podhledy, předsazené stěny, police, kufry, ap.
« první ‹ předchozí2345› následující » poslední
  • předmět:

   Re: lepení SDK

  • odpovědět
  • od: Jan Korbáš|15:21 - 04. 12. 2010

  Dobrý den,

  postup, kdy sádrokarton lepíme přímo na stěnu je samozřejmě reálný. Právě pro zachování obytného prostoru místnosti je tato volba nejvhodnější a v praxi se bežně využívá. Pokud jde o lepící hmoty, vhodná jsou lepidla KNAUF Perlfix nebo RIGIPS Rifix, ale mezi námi, lze koupit i lepidla méně známých značek za podstatně nižší cenu a se stejným výsledným efektem...A co se týká postupu, lepidlo není třeba nanášet na celou plochu SDK. Stáčí tzv. pár "buchet" po obvodu a pár na střed. Jestě dvě rady nakonec...nechejte od tropu menší spáru cca 5mm, aby tmel mohl odvětrat vlhkost a dobře zatuhnout. A druhá rada...nakreslete si čáru podél stěny kterou budete obkládat a desky dopasujte vždy do ní. Docílíte tak podélné rovivy. Pro docílení vertikální Vám postačí vodováha a Vaše šikovnost. Ještě poslední več...před lepením stěny NAPENETRUJTE!!!

  S pozdravem,
  Jan Korbáš

« první ‹ předchozí2345› následující » poslední
Odpovědět na tento příspěvek
 • Zeleně označená políčka jsou povinná.
,